Három matek feladat nem megy?


Oldja meg a következő egyenletet a valós számok halmazán!

1-(x-2)^-2 = 0


Oldja meg a következő egyenletet a valós számok halmazán!

a, e^-3x+2 +(x-1) * e^-3x+2 *(-3) = 0


b, 1 - (1/2) * ( 1/gyökx ) = 0


Hogyan kell ezeket a feladatokat megoldani? Illetve ezeknek a feladatoknak mi a nevük? Mert sehol sem találok rá gyakorló feladatokat, csak amik számomra kifejezetten egyszerűek. Köszi a válaszokat.



2015. nov. 21. 17:33
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

1 - (x-2)^(-2) = 0

1 - (1 / (x - 2))^2 = 0

1 - 1^2 / (x - 2)^2 = 0

Mindkét oldalt szorozzuk meg (x - 2)^2-el

(x - 2)^2 - 1 = 0

x^2 - 4x + 3 = 0


Innen egyszerű másodfokú egyenlet. Két pozitív egész szám a gyöke.

2015. nov. 21. 17:43
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

1 - (1/2) * (1/√x) = 0

1 = (1/2) * (1/√x)


Emeljük négyzetre mindkét oldalt (és jegyezzük meg, hogy x nem lehet negatív).


1 = 1/4 * 1/x


Szorozzunk x-el.


x = 1/4

2015. nov. 21. 17:47
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

e^(-3x+2) + (x-1) * e^(-3x+2) * (-3) = 0

Ez amilyen bonyolultnak tűnik, olyan egyszerű.

Osszuk mindkét oldalt (a 0-t nem lesz nehéz) e^(-3x+2)-el:


1 + (x-1) * (-3) = 0

1 - 3x + 3 = 0

4 = 3x

x = 4/3

2015. nov. 21. 17:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) esetleg tudnál olyan oldalt mondani ahol ilyen feladatok vannak??
2015. nov. 21. 18:02
 5/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

A matekkönyvben nincsenek?


Ez nem teljesen az, de itt keresgélhetsz:

[link]

2015. nov. 21. 18:06