Lejtőn nulla kezdősebességgel lecsúszó test gyorsulása a t=0 s pillanatban 4 m/s2 nagyságú, egy másik, állandó nagyságú sebességgel 9 m sugarú kör- pályán mozgó test gyorsulásának centripetális komponense ugyanakkor szintén 4 m/s2?


a, Mekkora a két test pillanatnyi sebessége a t=5 s pillanatban?

b, Mekkora utat tesznek meg 5 s alatt?



2015. nov. 22. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

A lejtőn lévő testre:


v=a*t

v=4*5

V=20m/s


A körpályán lévőre:

a=4

a=(v^2)/R

a*R=(v^2)

4*9=v^2

36=v^2

v=6 m/s


Mekkora utat tesznek meg:


Lejtőre:


s=v0*t+a*t^2/2

s=0+(4*25)/2

s=50m


Körpályára (sebesség az előző feladatból 6m/s):

s=6m/s*5s

s=30m

2015. nov. 23. 10:55