Kéne egy kis segítség matekba, valaki érti? , allgebra :D


holnap dolgozat és hát nagyjából ezeket nemértem


(5x-3)x(2x+5)=

3(5x-1)+2(x+2)-3(2x-4)=

x2-100=

a2-8a=

2x-12x+72=



#matematika #dolgozat #számolás #allgebrai műveletek
2015. nov. 23. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves Riva! Mi sem érthetjük ha nem tudjuk a feladatot! Vagy ha ennyit látsz akkor ne csodálkozz ha nem érted.
2015. nov. 23. 20:06
 2/5 A kérdező kommentje:
előző dolgozatba csak annyit írt számitsuk ki az egyenleteket
2015. nov. 23. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

egyrészt ezek nem egyenletek


másrészt egyenleteket nem lehet "kiszámítani", csak megoldani

2015. nov. 23. 20:18
 4/5 vurugya béla ***** válasza:

Szerintem az első kettőnél zárójelet kell bontani, az utolsókat szorzattá alakítani.

pl. a legutolsó az 2*(x-6)^2 lenne, de lehagytál egy négyzetet az elején az x-ről...

2015. nov. 23. 23:20
 5/5 tatyesz ***** válasza:

(5x-3)x(2x+5) =


Itt gondolom a középső x szorzás. De van szorzás billentyű is: *


(5x-3)*(2x+5) = Mindent mindennel beszorzunk:

(5x-3)*(2x+5) = 5x*2x + 5x*5 - 3*2x - 3*5 = 10x^2 + 25x - 6x -15 = 10x^2 + 19x -15


x2-100=


Itt gondolom a 2-es az x után négyzetreemelés akar lenni, amit így szokás jelölni: x^2


x^2-100 = x^2 - 10^2 = (x-10)*(x+10) (AZONOSSÁG)

2015. nov. 24. 10:15