Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt az ökonómiai feladatot...

Ezt az ökonómiai feladatot hogyan kell helyesen megoldani? (TC = 1000 – 20Q + Q2 . )

Figyelt kérdés

A feladat kb így szól. A rövid távú kiadások képlete : TC = 1000 – 20Q + Q2 az ár (P) 30 . Azt a mennyiséget kell kiszámítani (Q) aminél maximalizálódik a haszon.



Nos egy hasonló példát számoltunk és én az alapján csináltam meg a következő képp:


P=30

MC=MR

MC=TC’

MR=P


MC= -20+2Q

P=2Q-20

30=2Q-20

50=2Q

Q=25


Ez még nem is lenne fura de aztán még ki kell számolni hogy mennyi is ez a haszon, amit szintén megtettem:

b) TP=TR-TC


TR=P*Q

TR=30*25=750


TP=750 – (1000 – 20*25 + 252)

TP= -375


amint láthatjátok a haszon (TP- total profit) negatív szám lett, ami elméletben lehetne mert lehet veszteséges a termelés, csak amikor pl kicseréltem Q-t vmilyen nagyobb számra csak úgy próba képp, akkor pozitív haszon jött ki.. szóval fogalmam sincs jól e van, vagy mit kéne vele kezdeni



Kérem nagyon fontos ez neke, a segítséget hálásan megköszönném.



2015. nov. 30. 01:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor számold újra. Én több számmal is kipróbáltam kíváncsiságból, és mindig kisebb érték jött ki TP-ra.
2015. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint jó nak kell lennie.. újra kipróbáltam 1 nagyobb és egy kisebb számmal is, és mindig kisebb szám jött ki.. + te is mondod h mindig kisebb jön ki.


1. próbáltam egy nagyobb számmal és akkor vmi pozitív haszon jött ki, és azért gondoltam h rosszul számoltam ki.. de most megint próbáltam nagy számmal és így még kisebb szám jött ki, szóval gondolom annál a próbánál számoltam el először...

2015. nov. 30. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!