Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Abszolútérték függvény,...

Abszolútérték függvény, lineáris függvény, négyzetgyökfüggvény esetén milyen X változókat érdemes megadni, hogy normális függvényt kapjunk?

Figyelt kérdés
Valaki kérem leírná nekem?

2015. dec. 6. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Na fuss neki mégegyszer, és fogalmazd meg érthetőbben
2015. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval. Példál van az abszolútérték függvény. És ugye ott a kordináta rendszeren egy V alaknak kell kijönnie.. De ahhoz, hogy normális V alak jöjjön ki normális X változókat kell megadni. De akárhogy próbáltam, nem jött össze.
2015. dec. 6. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

O.O


Milyen az a normális V alak? És milyen a nem normális?


Lehet jobb volna ha magát a feladatot írnád ki...

2015. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vurugya béla ***** válasza:

Szerintem értéktáblázattal ábrázolsz, általános iskolás lehetsz 7. vagy 8. osztályos... Érdemes megkeresni azt az x-et, amire az abszolútértékben levő dolog 0-t ad. Ha több abszolútértéked van, akkor az összeset. Az értéktáblában ezeknek az x-eknek a "környezetében" levő x-eket érdemes szerepeltetni (előtte és utána 3-4 szám szerintem elég a legtöbb esetben).

A négyzetgyöknél is célszerű azt megkeresni, milyen x esetén lesz a gyök alatt nulla. Ez utáni x-ek javasoltak, de ha a gyökön belül az x negatív, akkor pont hogy az ez előtti x-eket vedd bele!

Lineáris függvényt elég két nem túl közeli pontnál venni, (ami még kifér a füzetben) pl. 0 és 10 vagy 0 és -10. Ezt a két pontot ha berajzolod, elég vonalzóval összekötni és kész a grafikon.

2015. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!