Egy 5 kg tömegű test sebességét 15 s alatt 40 méter per szekundumról 55 méter per szekundumra növeljük. a=? F=?


2015. dec. 9. 19:59
 1/1 Pelenkásfiú ***** válasza:

a = v / t

(v itt a sebsség változása)


a = F / m --> F = a * m

2015. dec. 9. 20:02