Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha integrálásnál érvényes...

Ha integrálásnál érvényes hogy 1/x . Dx = ln x + c, akkor ha 1x^8 . dx = ln (x^8) +c?

Figyelt kérdés
a . a szorzást akarja jelenteni

2015. dec. 28. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha visszaderiválod és kijön, akkor igen. És oda, ahová írtad, nem kell pont,
2015. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oks, akkor gondolom jól van
2015. dec. 28. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:
ha 1/x^8 -ra gondoltál, azt polinomként kell integrálni: x^(-8) -> -(1/7)*x^(-7)+c. Ha 1x^8-ra, azt is..:D x^8 -> (1/9)*x^9+c
2015. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 1/x integrálja az I(f'/f) = ln|f| +c szabály miatt néz ki úgy, ahogyan.

pl: Integrál 2x/(x^2-7) dx = ln|x^2-7| +c

2015. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek pedig: Az a dx az szorzás.. :D nem véletlen kell több tanú integrált zárójelbe tenni, illetve az egész egy határértékként felfogható (delta x-ból jön a dx), ahol delta tart 0-hoz. Úgy szokás mondani, hogy a dx egy infinitezimálisan kicsi SZÁM.
2015. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

az egész példa úgy hangzik hogy: integrál 1/(9x+1)^8 . dx

ezt próbáltam megoldani szubtitúcióval (u substitution) és akkor jött ki az amit leírtam (ami egyébként 1/x^8 , csak elírtam, és a pédában nem x-et használtam természetesen hanem a szubsztitúció miatt u-t)


de akkor gondolom másképp kell megoldani... esetleg vmi ötlet?

2015. dec. 28. 21:28
 7/7 bongolo ***** válasza:
Matekmumus már mondta az ötletet #3-ban: Sima hatványként kell integrálni, csak éppen negatív a hatványkitevő.
2015. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!