Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladat megoldása? Mi...

Fizika feladat megoldása? Mi a megoldás? És miért? A feladathoz tartozó ábra: https://docs. Google.com/document/d/1CQ9lHJr6zVjIX8AvYQljc58IOgRbmwHGtncAS pdKeMk/edit? Usp=sharing

Figyelt kérdés
Egy vízszintes síkon fekvő 3 kg-os hasáb és a sík közötti súrlódási együttható 0,26. Mekkora F erő szükséges ahhoz, hogy a hasáb 1,2 m/s^2 gyorsulással mozogjon, ha a kötelet, melyhez hozzá van kötve a test egy rögzítetlen tengelyű csigán átvetve egy falhoz kötjük, és a testet a csigához rögzített kötél segítségével húzzuk? (A csiga tömege és a tengelysúrlódás elhanyagolható)

2015. dec. 30. 11:11
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, az ábra itt van, nem jól linkeltem az előbb:


[link]

2015. dec. 30. 11:16
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre nincs jelentkező, aki el tudná magyarázni?
2015. dec. 30. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

A hasáb a síkra μ*m*g erővel hat.Nevezzük F1-nek.

Szóval ha ezt az erőt legyőztük,további erő szükséges hogy a testet gyorsítsuk ami F2=m*a

Aztán ezt a kettőt összeadjuk és megkapjuk a szükséges erőt.

Ha valamiben tévedek remélem valaki kijavít:D

2015. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na menjünk sorjában.

Először is a csigára ható erőket nézzük:

Jobbra az F erő hat, balra két kötélerő, amelyek a szimmetria miatt és a csiga tömegnélkülisége miatt egyenlőek, azaz egyenként F/2.


Most nézzük a testet:

A testre a kötél hat, amely az előbbiek miatt F/2 nagyságú. Továbbá ezzel ellentétesen hat a súrlódás, ami mü*mg jelen esetben (az előbb ez helyesen szerepelt).


Így a test mozgásegyenlete:


ma=F/2-mü*mg


ebből F meghatározható.

2015. dec. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ide több erő fog kelleni. Amit írtál annak a kétszeresének kellene kijönni. Hogy jöhet ki a kétszerese? Már ha jó az állítólagos eredmény. (Mert csak eredményem van, értelem szerűen.)
2015. dec. 30. 23:56
 6/7 A kérdező kommentje:
az előbbit a #3-as hsz-hez írtam.
2015. dec. 30. 23:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Kicsit lassan írtam az előbbi hsz-emet. Míg írtam közben megjött a kiegészítés a #4 alatt. Világos, érthető. Köszi a segítséget.
2015. dec. 31. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!