Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ilyenkor, mit alkalmazzak?...

Ilyenkor, mit alkalmazzak? (Szinusz, koszinusz. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nos mi így tanultuk.

szinusz alfa = szöggel szemközti befogó / átfogó.

koszinusz alfa = szög melletti befogó / átfogó.


De, mi van akkor, hogyha egy derékszögű háromszög esetén egy feladat a kettő befogó által bezárt szög szinuszát, vagy koszinuszát kérdezi? (a és b oldal által bezárt szög szinuszát, és koszinuszát.)

[link]

Ugye, ebben az esetben a szinusz, az a c/c lenne.

A koszinusz pedig lehet az a/c és a b/c is.


Sajnos, erre nem tért ki a tanár, és trigonometriából dolgozatot, valamikor a jövőhéten, és ezt jó lenne tisztázni...


A segítségeteket előre is köszönöm, és remélem, hogy nem írtam/értettem semmit sem félre.



2016. jan. 2. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
beirod a szamologepbe a szog fokat es hogy szinusz/koszinusz
2016. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Derékszögre nem írhatod fel ezeket, elvégre a két befogó által bezárt szög 90°. Ilyet egész biztosan nem fog adni a tanár, ne aggódj!
2016. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Helyesbítenék. Természetesen létezik szinusz(90°) és koszinusz(90°) is, de ez esetben nincs értelme a "szöggel szemközti befogó/átfogó"nak.

Szóval ilyen nem lesz a dolgozatban.

2016. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Áh, értem. Köszönöm.^^

Akkor nem aggódok. :D

2016. jan. 2. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!