Matek háziban segítene vki? 10. Evfolyam, szöveges feladat?


Két kombájn együtt 4 nap alatt learatta a szövetkezet búzatábláját. Az egyik kombájn egyedül 6 nappal hosszabb idő alatt végezte volna el ugyanazt az aratási munkát, mint a másik. Hány napig aratott volna külön-külön a két kombájn?

Ha vki levezetné, hogy hogy kell megcsinálni, akkor megtudnám oldsni a többi hasonló feladatot. Előre is köszönöm!!



2016. jan. 3. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

4/x + 4/(x+6) = 1

4*(x+6) + 4*x = x*(x+6)

4x + 24 + 4x = x^2 + 6x

x^2 -2x - 24 = 0

x1=6

x2=-4


Nyilván negatív nap alatt nem lehet végezni, ezért az egyik kombájn önállóan 6 nap alatt végezne, a másik pedig 6+6=12 nap alatt.

2016. jan. 3. 11:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!
2016. jan. 3. 12:34