Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom eldönteni, hogy...

Hogyan tudom eldönteni, hogy zárt rendszer-e?

Figyelt kérdés
A fizikában zárt rendszernek nevezzük, amikor "a külső tényezők nem befolyásolják a test mozgását". Ezt értem, de hogyan tudom eldönteni, hogy befolyásolja-e bármi is? Tudtok esetleg példákat mondani ilyen esetekre?

2016. jan. 4. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Például sehol se vesszük be a buliba a Föld forgását.
2016. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem voltam elég egyértelmű, de konkrétan egy zárt rendszerre kéne példa, hogy tudjam alkalmazni feladatokban.
2016. jan. 4. 17:37
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Megnézed, hogy a környezet hatással lehet-e a rendszerre, és az mennyiben veendő figyelembe. Pl. A Földhöz rögzített rendszer a Földdel együtt tekinthető zárt rendszernek, mert a külső hatások (Nap, Hold, stb...) hatása általában a vizsgált jelenség tekintetében elhanyagolhatóak. Valódi zárt rendszer nem létezik valójában, mert a külvilág csak úgy zárható ki, hogy egy saját zsák-univerzumban helyezzük el a rendszert, de a hatások a mérési hiba környékére általában csökkenthetőek. Ekkor zártnak mondjuk a rendszert.
2016. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni, köszönöm szépen a válaszokat.
2016. jan. 5. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!