Mi lehet a megfejtés?

Figyelt kérdés

Sziasztok történelem házis kérdésem lenne:

"... a halvány vér után szomjazó vámpír, ki Ferenc József mindenese volt..."

Az kellene, hogy ezt az idézetet ki írta és kiről írta.

A másik egy lóugrásos feladat, hogy ki kell találni a szót:

h I G N O S T É Ő

G M E C É E Í Z E

L A E Á K I L A F

f K A M H J R S P


G U S V Ö

z O L E I

R Y L M Ő


A lóugrásosnál a kisbetűvel kell kezdeni. Kérlek segítsetek ha tudtok ezen a három feladaton gondolkodom már egy órája de csak nem tudok rájönni :(. A segítségeteket előre is köszönöm.



2016. jan. 7. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

"... a halvány vér után szomjazó vámpír, ki Ferenc József mindenese volt..."

Szerintem Hajnauról írták.


Arról van infó hogy a lóugrásnál minden betűt fel kell-e használni vagy hány betűs vagy mire utal a megfejtés? Mert így önmagában elég értelmetlen a feladat.


Meg több kisbetű is van...

2016. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia bocsi a kevés infóért. A lólépésnél az elsőnél a legelső h a kisbetű a másodiknál a második sor z betűje. Valamint 1848 és 1914 között feltalált találmánynak kell lennie. Az idézetben viszont lehet igazad van köszönöm.
2016. jan. 7. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt van a feladatlap, kedves #1, talán ez segít, a kettes a lólépés. De valahogy nem értem. Pl. biztos voltam benne, hogy a második, Csonka János, de maradt négy betűm... :(
2016. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, csak a link maradt le...

[link]

2016. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Higgyétek el én meg a csapatom sem értjük.
2016. jan. 7. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!