Matuka0001 kérdése:

Hány g NaOH-t és hány cm3 desztillált vizet tartalmaz 400cm3 0, 04g/cm3 sűrűségű 1mol/dm3 koncentrációjú NaOH oldat?


#koncentráció #molarítás
2016. jan. 10. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A sűrűséget szerintem elírtad és 1,04 akart lenni... Egyszerűen nem reális.


A megoldás menete:

Kiszámolod a koncentráció és a térfogat segítségével, hogy 0,4 mol NaOH található az oldatban. A moláris tömeggel ezt felszorozva 40*0,4=16 g jön ki.


A víz mennyiségét a sűrűségből kapod meg.

400*1,04=416g az oldat tömege. Ebből 416-16=400g lesz a víz tömege, ezt meg vehetjük 1g/cm3 sűrűségűnek, tehát 400 cm3 lesz a víz térfogata.

2016. jan. 10. 20:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm és tényleg 1,04
2016. febr. 20. 11:03