Kettő fizika példáról lenne szó, aki megtudja csinálni, kérem jelezzen! Adatok lent?!


I.

A kilátó 85 m magas. Építése közben az egyik munkás a kilátó tetejéről leejtett egy villáskulcsot. Mekkora sebességgel csapódott a szerszám a talajba?


II.

Egy 240 kg tömegű álló csónakban egy 70 kg-os ember ugrik be, 5 m/s sebességgel. Mekkora sebességgel indul el a csónak? Mekkora az erőlökés a csónak és az ember között?


2016. jan. 12. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:

I.

s=1/2*g*t^2, ebből számíthatod az időd, mennyi alatt esik le

t idő alatt pedig v=g*t sebességre gyorsul fel


II. m1*v1=(m1+m2)*v2 képletet használd, ebből v2=70*5/(240+70)=1,129 m/s

2016. jan. 12. 15:50