Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítségéget szeretnék kérni,...

Segítségéget szeretnék kérni, másodfokú egyenlőtlenséggel kapcsolatos feladatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Valaki lenne olyan kedves hogy segítene ennek a másodfokú egyenletnek a megoldásában? Hálás köszönöetem lenne neki, mert nem értem,sajnos matektanárt nem tudom megengedni magamnak.Aki segít szíves hálám.

-3xˇ2 + 5x +2 >= 0

(^2 ez a "másodikon" jelölése , >= ez pedig a nagyobb egyenlő)

Előre is köszönöm szépen aki segít



2016. jan. 14. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Első körben oldd meg, mint egy másodfokú egyenletet, megoldóképlettel.


Három lehetőséged van:

1. két megoldásod van (ez van a legtöbbször és most is van két gyök)

Ekkor csinálj egy lebutított függvényábrázolást. Vedd fel a két zérushelyet és a főegyüttható (tehát a négyzetes tag) alapján húzd meg a parabolát. Itt a főegyüttható negatív, tehát maximuma lesz a függvénynek


Nézd a függvényt: mikor lesz ez nagyobb, mint nulla? A két zérushely között, tehát az egyenlőtlenség megoldása is itt lesz. A legvégén megnézed, hogy meg van-e engedve az egyenlőség, ha igen, zárt, ha nem, akkor nyílt intervallumokkal dolgozol tovább.


2. 1 gyököd lesz (diszkrimináns 0)

Ekkor csak érinti az x tengelyt.


3. 0 gyököd lesz (D<0)

Ekkor vagy minden valós szám megoldás lesz, vagy egy sem.

2016. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. jan. 14. 19:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!