Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segít nekem egy ember matekban?

Segít nekem egy ember matekban?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok, és van egy ilyen felvételi feladat: Egy tájfutó versenyen az indulók egynegyed része korábban már nyert tájfutó versenyen aranyérmet. A többi résztvevő fele nyert már ezüst vagy bronzérmet. A többi induló kétharmad része vett már részt korábban tájfutó versenyen, és 2 olyan versenyző van, akinek ez volt élete első tájfutó versenye.

Kérdések: a, Hány olyan résztvevő volt, aki indult már tájfutó versenyen, de még nem nyert érmet?

b, Hány indulója volt a versenynek?

c, Hány olyan induló volt, aki ezüst- vagy bronzérmet nyert?

d, Hány %-át adták az első alkalommal versenyzők az összes indulónak?

Köszönöm előre is a segítséget :) A zöldpacsit ígérhetem a jó megoldásért ;)

U. i.: hogy ne legyen mibe belekötni, a felvételi feladatlapot megcsináltam, és mivel ezt nem tudtam, megnéztem a javítókulcsban, de ez nincs kifejtve, szóval nagyon kérem azt a valakit, aki segíteni akar, hogy mindenképpen fejtse ki a megoldást!!! Köszönöm :)


2016. jan. 14. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az összes futó számát jelölje x,

Az indulók 1/4-ede nyert már aranyérmet, tehát a továbbiakban a másik 3/4-ről van szó (x*(3/4)); ennek a létszámnak a fele nyert már ezüst v bronzérmet, továbbiakban a maradék feléről beszélünk, ez (x*(3/4)*(1/2)) fő. Végül ennek az x*(3/4)*(1/2) főnek a 2/3-ada vett már részt ilyenen, tehát 1/3-ada nem, ez : x*(3/4)*(1/2)*(1/3) fő, és ez egyenlő 2-vel.

x*(3/4)*(1/2)*(1/3) = 2 -> x/8 = 2 -> x=16


a, x=16

b, Az indulók 3/4-edének a fele, azaz 3/8-ada, ami 6 fő.

c, 2/16 * 100 = 12,5%

2016. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :))
2016. jan. 14. 18:12
 3/3 anonim ***** válasza:
szívesen. :D
2016. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!