A 2t tömegű autó nyugalmi helyzetből indulva 30 s alatt 54 km. h-1 sebesságre tesz szert. Mekkora erő idézte ezt elő?

Nemtudom megoldani/elkezdeni ezt a feladatot, kerlek kaphatnak ra egy megoldast, hozza magyarazatot?

2016. jan. 14. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

m = 2 tonna

t = 30 s

v = 54 km/h

Ezeket az adatokat először át kell váltanod SI-be. Vagyis kg-ba és m/s-ba.


F = m·a

Ebből ismert az m tömeg, de az "a" gyorsulást ki kell számítani.

a = Δv/Δt, amit m/s²-ben kapsz meg.

Az erőt N-ban kapod, vagyis kg·m/s²-ben.

Az F = m·a Newton törvényt és hasonló alapképleteket tudd fejből.

2016. jan. 14. 18:47