Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kőszívű ember fiai olvasónapló...

Asdiasd kérdése:

Kőszívű ember fiai olvasónapló (Tudnátok segíteni? )

Figyelt kérdés

Van egy kis problèmám a megoldásával nèhány feladatnak.

Soha nem voltam valami jó abban ,hogy kèpzeld bele magad ,kèpzeld el ,hogy te vagy xy ebben kène egy kis segítség


Kèrdès: Kèpzeld magad a „kőszívű ember” helyèbe!Jellemezd nèhány mondatban a fiaid egyikèt! Választásod indikold! Tudtok segíteni?



2016. jan. 17. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia !

Kezdheted valahogy így:


Tudom, nem sok időm van már hátra, egyre gyengébb vagyok, gyakran gyötör rosszullét a szívem miatt.

Átgondoltam, hogyan képzelem el fiaim jövőjét, sorsukat, ha én már nem leszek.

Különösen legidősebb fiam, Ödön miatt aggódom.

Itt, Nemesdombon, a családi birtokon beleszeretett Lánghy Arankába, a szegény pap leányába.

Választottja szép, értelmes nő, hűséges, odaadó felesége lenne a fiamnak, de szegény, egyszerű emberek a szülei, nem illik a mi családunkhoz.

Rangon alulinak ítélem Ödön választását, semmiképpen sem egyeznék bele, hogy nőül vegye Lánghy Bertalan lányát.

Ezért küldtem őt Szentpétervárra, Oroszországba, hogy minél távolabb legyen kedvesétől.

Talán az évek, a messzeség feledteti vele az emlékeket.

Ödön nagy terveimet válthatja valóra.

Neki kell az örökömbe lépnie.

Az ő feladata, hogy egyben tartsa a családunkat.

Jó eszű, higgadt, bátor embernek tartom, bármire képes.

Jó diplomata válhat belőle, két öccsével együtt hírnevet, dicsőséget szerezhetnek családunknak.


Azért Ödönt választottam, mert ő az elsőszülött a családban, a legidősebb fivér, akin szerintem nagyon sok múlik, ha anyjával összefogva, ellentmond apja végakaratának, és anyját segítve közreműködik két fiatalabb öccse sorsának alakításában.

2016. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sokat segítettél!!!
2016. jan. 19. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!