Ebből a feladatból hogyan tudnám megkapni hogy mennyi az I (az áramerősség) Segítsetek kérlek.

Egy elektromos teafőző fűtőbetétjének ellenállása üzem közben 75(óm) és 230V hálózati feszültségről üzemel. Számítsd ki az elektromos munkavégzést, ha a víz 2,5 perc alatt melegszik fel.



2016. jan. 23. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

U=R*I

áramerősség: I=3.06A


P=U*I=705.333W

elektromos munkavégzés:

W=P*t=105799.95J/s

2016. jan. 23. 10:28
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez biztos?:o
2016. jan. 23. 10:38
 3/4 Minekvan ***** válasza:
100%
Az eredmény jó,de nem J/s, csak J.
2016. jan. 23. 15:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megy a zöld pacsi!:)
2016. jan. 23. 18:05