Matek! Határozd meg az x valós számot, tudva, hogy a 4,36 és x számok mértani haladványban vannak?

Előre is köszönöm a segítséget!
2016. jan. 24. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
gondolom az 4 és 36 lenne. bár így is nagyon kevés az infó, de legyen a_1= 4, a_2=36 és a_3=x. tudjuk, hogy a_2=a_1 * q ==> q=9. És x=a_1 * q^2 = 4*81=324
2016. jan. 24. 23:00
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen 4, 36 volt az én hibám elnézést :) nagyon köszönöm! :)
2016. jan. 24. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is megoldottam volna ezt a feladatot, csak nem értem, mit jelent az, hogy ezek a számok "mértani haladványban vannak"!?
2016. jún. 21. 21:13