Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon sürgős! Valaki írna...

Nagyon sürgős! Valaki írna nekem a közlekedésről németül? Nagyon alapszinten kellene, és nagyon kevés, kb 10 mondat!

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 17:36
 1/4 BringaManó ***** válasza:

az úgy szokott lenni, hogy te írsz, itt meg kijavítják a jófejek.

szerintem most sem lesz másképp.

2016. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Valamit próbálkoztam, nem tudom, elég jó lesz-e:


Als Verkehrsmittel und Transportmittel bezeichnet man technische Einrichtungen, die der Beförderung von Personen und Gütern dienen. Im Näheren bezeichnen Verkehrs­mittel Einrichtungen, welche Personen und Güter bewegen. Transportmittel hingegen sind Bestandteile eines Transportsystems zur Beförderung von Transportgut über Verkehrswege. Nicht dazu gezählt werden üblicherweise Fahrgeschäfte und Kinderspielgeräte, wobei aber etwa die Gesetzeslage der Schweiz unterscheidet, ob Kinderspielgeräte als Spielzeug oder Verkehrsmittel gelten, je nachdem sie wie und wo eingesetzt werden. Als Massenverkehrsmittel sind jene Verkehrsmittel definiert, die Personen in großer Zahl transportieren. Hierzu zählen vor allem Fahrzeuge im öffentlichen Personennahverkehr, Schiffe und Flugzeuge. Der Begriff steht im Gegensatz zu individuellen Verkehrsmitteln. Fußverkehr und Schwemmgut benötigen als einzige Verkehrsarten keine Verkehrsmittel. Der Fußverkehr macht aber immerhin 24 % der Wege der Einwohner in Deutschland aus, in manchen Bundesländern wird fast jeder dritte Weg zu Fuß zurückgelegt.

2016. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BringaManó ***** válasza:

nem vagyok nagy németes, úgyhogy a javítást másra hagyom, de az elejét megnéztem, és azt gondolom, hogy ha nagyon alapszinten kell – ahogy írtad –, akkor a tanár nem fogja bevenni, hogy te fogalmaztad meg a Wikipédiát...

Képeld el, ha valakit magyarul tanítanál, nagyon alapszinten tartanátok, megkérnéd, hogy írjon néhány mondatot gyakorlásképpen, ő meg bedobná, hogy pl. "A közlekedés személyek és áruk szállítását különböző műszaki eszközökkel végző gazdasági, szolgáltató tevékenység. Ágazatai: közúti közlekedés, vasúti közlekedés, légi közlekedés, vízi közlekedés (hajózás), sodronykötélpálya (libegő), vezetékes szállítás. Térszerkezetét tekintve lehet: helyi (városi), helyközi, elővárosi, távolsági, kontinentális és interkontinentális. A közlekedés azon intézmények és eszközök összessége, amely személyek, javak és hírek szállítására szolgálnak, céljuk üzleti érdekben, művelődési vagy politikai tekintetben szükséges kapcsolatokat lehetővé tenni. Azért, hogy a közlekedés rendeltetésének megfelelhessen, szükséges közlekedési eszközöket (utak, hajók, vasutak) létesíteni és közlekedési intézményeket (posta, távíró, vasút, hajózás, repülés) felállítani"...

Szerintem te is azt mondanád erre neki, hogy "OK, ennek így nem sok értelme volt, barátom..."

2016. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BringaManó ***** válasza:
100%

(Jah, csak most vettem észre, hogy az előzőt nem is a kérdező írta. Bocsánat, a bevezetőmondatból azt gondoltam, hogy ő volt.


Hát akkor viszont jó poén volt, köszönjük.)

2016. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!