Megtudná nekem mondani valaki ennek az algebrai kifejezésnek (többtagú a. kifejezés szorzása, osztása egytagú a. kifejezéssel) a végeredményét?


(8b,,a köbön" - 12b) : (-4b)=

Bocsi hogy csak ilyen csúnyán tudtam leírni, hogy a ,,köbön" , de telefonnal nem lehet másképp.

Kérlek levezetve írjátok.

Tudom, nen egy nagy példa, nekem itthon van eredményem, csak nem vagyok biztos benne hogy jó is..

Csak normális válaszokat.



2016. febr. 6. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
(8*b³ - 12*b) : (-4*b) = [8*b³ : (-4*b)] – [12*b : (-4*b)] = (-2*b²) – (-3) = -2*b² + 3
2016. febr. 6. 09:21
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 6. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg_tudná?
2016. febr. 7. 19:12