Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnám elkezdeni a...

Susan98 kérdése:

Hogyan tudnám elkezdeni a számolást ennél a matekpéldánál?

Figyelt kérdés

Így szól a feladat: "Az ABCD paralelogramma AB oldalának hossza 12cm. Az AB oldal B ponton túli meghosszabbítására illeszkedő E pontra teljesül, hogy BE=4cm. Milyen arányban osztja az ED egyenes a paralelogramma BC oldalát?"

Most tanultuk a párhuzamos szelők és a párhuzamos szelőszakaszok tételét és addig jutottam el, hogy x/y=4/(12+4), de ebből nem tudom kiszámolni.. Tudom, hogy észre kéne még valamit vennem, ami alapján el tudok indulni, de nem látom mi az.. Valakinek ötlet? Kérlek ne azt mondjátok meg, hogy hogyan számoljam ki az egészet, mert én akarom megcsinálni. Csak egy kis kezdő lökés kéne :)



2016. febr. 7. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyílvánvalóan 4:12 azaz 1:3 a keresett arány. Azaz a BC oldal osztástól a két irányba eső szakaszok hossza p, ill. 3p, ahol p valós paraméter.
2016. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és le kell rajzolni, készíts léptékhelyes ábrát.
2016. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!