Mádásor kérdése:

Egy 40kg tömegű lövedék 30kg és 10kg tömegű darabra robban szét amikor sebessége éppen vízszintes és 900m/s nagyságú A nagyobb tömegű darab az eredeti irányba mozog tovább 1800m/s nagyságú sebességgel Mekkora és milyen irányú a másik darab sebessége?

valaki részletesen levezetné?
2016. febr. 9. 16:10
 1/1 bongolo ***** válasza:

A robbanás miatt (vagyis mert kémiai energia átalakult mozgásivá) az energiamegmaradás nem teljesül, de az impulzusmegmaradás igen:

m·v = állandó

Minden mértékegység kg vagy m/s, ki sem írom őket:

40·900 = 30·1800 + 20·v

Ebből negatív értékre jön ki v, ami azt jelenti, hogy ellenkező irányba megy tovább.

2016. febr. 9. 22:27