Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika, fonntos lenne, Hogyan...

Fizika, fonntos lenne, Hogyan számolom ki a húzóerőt az alábbi esetben? (adatokat írok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy holnap pótdolgozatot írok (hiányoztam aznap, amikor megírták a többiek), és nem értem. Tanultam korábban, pontosabban hétvégén valamennyit, csak sikeresen nem ebből a leckéből (illetve ebből, csak ezt, amit a tanárnő kérdezni fog, nem tudom.)

Csak egy feladat lesz, nem nehéz, de mégsem értem. A szöveg szó szerint bemásolva: "Egy 30°-os hajlásszögű lejtőn 6 kg tömegű testet húzunk a lejtővel párhuzamosan FELfelé [ezzel lesz a baj]. Mekkora ez a húzóerő, ha a test 1,5 m/s2 gyorsulással mozog felfelé? A súrlódási együttható értéke 0,2. Készíts rajzot is az erők lerajzolásához! [Ezzel nincs baj, ezt tudom.]

Röviden [görög betűket nem tudok, fonetikusan írom.]


adatok:

alfa: 30°

m=6kg

a=1,5 m/s2

Mű: 0,2 (súrlódási együttható)

Fh=?


A húzóerőt ebből hogy számolom ki?

Mármint állítólag m*a, de a sebességet hogy számolom ki, ha a test felfelé mozog? Ez számít valamit?

Kérlek, segítsetek...



2016. febr. 15. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Viszonylag gyakran írnak ki hasonló kérdéseket, javaslom keress vissza.

A lejtős feladatok az iskolai példáknak egyik legprimitívebb feladatai közé tartoznak. Az interneten és a könyvtárban számos segédanyag áll rendelkezésre, ezért is érthetetlen a problémád. Tessék keresni, szakirodalom bőven rendelkezésedre áll. Mi a probléma?

2016. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bepánikoltam, mert nem értettem... Most kérdéses, de szerintem értem. Egyfelől, ma tudtam meg, hogy holnap írok, és nem ment a mintafeladat. Osztálytársam azóta elmagyarázza facebookon, úgyhogy mindegy. Egyedül a merőleges erő kiszámításában nem vagyok biztos, mert mást írt ő és mást a füzetem (azt is gyorsan lefirkantottam), de majd szünetben kiderül. Azért köszönöm a válaszod!

És lehet, hogy ez a legegyszerűbb, de attól én még ütközhetek akadályba. Majd utólag azért leírom, hanyas lett...

Bocsánat a hangnemért, csak kicsit ideges vagyok most úgy általában.

2016. febr. 15. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!