Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Töri! Milyen női és férfi...

Töri! Milyen női és férfi szakmák voltak az 1920-as években?

Figyelt kérdés
Megy a zöld kéz.

2016. febr. 16. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

"1891-ben csak a házicselédek és a „külön megjelölés nélküli” napszámosok többsége nő; 1920-ig e két foglal- kozás minősült női foglalkozásnak. 1920-ban a ruházati ipar és az egészségügy válik nőket nagyobb (50 százalékot meghaladó) mértékben foglalkoztató ágazattá, 1930-ban a papír- és a textilipar."


A férfiszakmák maradtak, amik voltak.

Ez a kor a női egyenjogúság kiharcolásáról szólt, így a nők is betörtek a munkaerő-piacra (cselédekből adminisztratív dolgozók, ápolók, varrónők, már orvosok is etájban jelentek meg).

A társadalom pedig rétegzett volt, így az, hogy ki mit csinált továbbra az határozta meg, hogy arisztokrata vagy-e, középosztálybeli vagy paraszt.

2016. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Férfi szakmák:

Úri szabó, cipész, csizmadia, takács, cserzővarga, bőrdíszműves, lakatos, bádogos, rézműves, kovács, kőműves, asztalos, műbútor asztalos, tetőfedő, nádazó, nádvágó, halász, csikász, révész, stb.

Női szakma: női szabó, varrónő, fehérnemű varrónő, hímzőnő,ápolónő, védőnő, bába, mosónő, stb.

2016. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!