Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika, hogy kell megoldani?

Matematika, hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy rab aki akkor szabadul, ha a börtönőre fehér golyót húz ki az urnából. Két urna van, 24 golyó, 12 fehér és tizenkét fekete. A rabnak úgy kell elhelyezni az összes golyót az urnákban, hogy a legnagyobb esélye legyen a szabadulásra. Ekkor hány százalék az esèlye annak, hogy szabadon távozhat?

2016. febr. 18. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

[1 fehér]

[11 fehér, 12 fekete]

2016. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem értettem pontosan a kérdést!Melyik leckénél vagytok?

Ha valószínűségét számolod annak,hogy fehér golyót húzzál a következő képletet kell alkalmaznod:p=k/t,ahol p-valószínűség,k-kedvező esetek száma(itt ugye 12),t-összes esetek száma(24)

Ilyen típusoknál olyat is szoktak kérdezni,hogy hány golyót kell kihúzni biztosan ahhoz,hogy köztük legalább 1 fehér legyen.

Ha nem is a kérdésedre válaszoltam,remélem tudtam segíteni!

2016. febr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két urna közül véletlenszerűen választ az őr és mindegyikbe ugyan annyi golyót kell elhelyezni? Ezek tisztázása után lehet pontos választ adni a kérdésre.


Összesen 24 golyó van és 12 olyan, ami jó (fehér). Ha mindkét urnába 12-t kell rakni, akkor 50% az esélye annak, hogy az őr jót húz. Ilyenkor az elrendezés teljesen mindegy, mindenhogy 0,5 az esélye. Ha tudnánk, hogy melyik urnát választja (vagy melyikre nagyobb az esély), akkor már számítana az elrendezés.

Ha nem muszáj ugyan annyi golyónak lennie mindkettőben, akkor az egyikbe egy fehéret, a másikba a maradékot kell rakni, így ha az elsőből választ, akkor 100%, ha a másodikból, akkor 47,8%, vagyis az együttes esélye százalékban megadva: 73,9%.

2016. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fibonacci ***** válasza:

Feltételezhető, hogy először a két doboz közül kell 50% eséllyel választani. (Lehetne módosítani a feladatot: az őr a dobozok súlyát érzékeli és csak azért is a nehezebbikből húz.)


Bár a megoldás a „megérzés” szerint nyilvánvalónak tűnik, azért - a kételkedők meggyőzésére - leírtam az egzakt levezetést is egy általánosabb feladatra.

[link]

2016. febr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!