Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora a felszíne és a...

Mekkora a felszíne és a térfogata annak a szabályos hatoldalú gúlának, amelynek alapéle 12 cm, oldaléle pedig 18 cm hosszú?

Figyelt kérdés
Térfogat, Felszín, Gúla

2016. febr. 18. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el benne?

El tudod képzelni a hat oldalú gúlát fejben? EZ lenne a kiindulási alapja a feladatnak.

2016. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy ezt a tanár bónusz feladatnak adta, és én nem tudom hogy hogy kell kiszámolni, pedig jól jönne az ingeyn ötös :P
2016. febr. 18. 21:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Legalább megpróbálhatnád, de az Első Válaszoló kérdésére nem válaszoltál. Ha el tudod képzelni, akkor nem értem mi okoz gondot téglalapok területén meg két hatszög területének kiszámolásában (ami mellesleg hat darab szabályos háromszögből áll). Semmi nehézség nincs benne. De ha gondolkodni se vagy hajlandó, akkor ne akarj potya ötöst!
2016. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor egy rövid ismertető:

Felszínt úgy lehet számolni, hogy összeadod az összes oldallap területét és hozzáadod az alaplapét. Mivel gúláról van szó, ezért az oldallapok háromszögek. Meg is van adva 2 adat, ebből ki is lehet számolni egy oldal területét. Ezt megszorzod öttel, mivel öt oldallap van. Alaplap pedig egy sima ötszög, ennek mennie kell (adott minden oldala).

Térfogat: van egy általános térfogat számítási képlet gúlákhoz, azt is lehet használni (V=Ta/3).

2016. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elírtam, szóval V=Ta*m/3, ahol "m" a magasság. Ezt még ki kell számolni hozzá. Segítség ehhez: rajzolj be képzeletbe a szóban forgó gúlába egy háromszöget, úgy hogy egyik csúcsa az alaplap középpontjában legyen, a másik csúcsa az alaplap (az ötszög) egyik csúcsában, a harmadik pedig a gúla csúcsában, ahol érintkeznek az oldallapok egymással. Mivel az oldalél adott, már csak az alaplapcsúcs-alaplapközéppont távolságot kell kiszámolni.
2016. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még egy dolgot kifelejtettem, ahogy néztem a második válaszoló írását (egyébként második, a gúlának egy alaplapja van, te a hengerre gondoltál szerintem), elgondolkoztam azon, hogy mit is jelent a "hatoldalú gúla". Internet szerint ennek a testnek 7 lapja van (6 oldal + 1 alap, igen így is lenne logikus), azonban én ezt még 6 lapúnak tanultam, erre is vonatkozik az írásom. Ha ez tényleg 7 lapú, akkor csak annyiban változnak a dolgok, hogy az alapja nem öt, hanem hatszög.

Bocs, a sok hozzászólásért :(

(Ui.: manapság ezt hány oldalú testnek "tanítják"?)

2016. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!