Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikszáth Kálmán: Szent Péter...

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője, az esernyő útjának leírása (E/1) Segítség?

Figyelt kérdés

Nos, én nem kérdezni szeretnék, hanem segíteni másoknak. :D Bocsánat, ha valamit kifelejtettem belőle!


Már nem is emlékszem, hogyan kerültem Gregorics Pálhoz, de azt tudom, hogy a szabadságharc alatt mindig magával vitt engem és a nyelembe rakta el a fontos papírokat. Amikor vége lett a harcnak és már itthon voltunk a sok vagyonát elrejtette bennem. Egyszer majdnem el is sodort a folyó, de kimentettek. Gregorics még utolsó pillanataiban is engem szorított minden erejét összeszedve. Testvérei mindenét elárverezték, beleértve magamat is. Egy Müncz Jónás nevű ember vett meg, aki még utolsó útjára is elvitt. Közeledett a vihar és miközben sétált meglátott egy kosárban egy kislányt, majd úgy döntött, hogy felé tesz, nehogy megázzon. Később a lány bátyja, János pap elvitt engem egy temetésre, ahol felkelt a koporsóból a tetszhalott és mindenki ezt azzal magyarázta, hogy én egy varázserővel bíró esernyő vagyok. Ezután minden temetésen jelen voltam. Telt, múlt az idő, kiállítottak a templomban és mivel eléggé elhasználódott a nyelem lecserélték egy újra. A régit Adameczné elégedte három üszögnek.



2016. febr. 21. 14:21
 1/7 anonim válasza:
Köszi,nagyon jól jött! :D
2017. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kösz! Nagyon jól jött ezen múlik az évvégi jegyem :D nagyon köszi tényleg! :)
2017. jún. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szőlősi Kármen válasza:
Nagyon jól jött de azért kicsit hosszabb kellett nekem. Köszi😊😊
2018. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Tudsz esetleg lírai (mesélő) szemszögből írni egy hasonló terjedelmű szöveget? Előre is óóóriási köszönet! :)
2018. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Köszi nagyon imadlak nagyon op vagy
2019. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nagyon nagyon nagy segítség volt!🙂

Hálás vagyok neked

2021. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia nekem 13 pontba kene az esernyo utja megtudna valaki csinalni nekem ??
2022. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!