Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ABCA'B'C' szabályos háromoldal...

Pityke pütyök kérdése:

ABCA'B'C' szabályos háromoldalú hasáb, V a CC' felezőpontja. Tudjuk, hogy AB=AA'=10 m Hogyan kell kiszámitani? Lent? Sűrgős, kérlek titeket?

Figyelt kérdés

a) Számítsátok ki V és B pontok közti távolságot

b) Számítsátok ki a VAB háromszög területét!

c)A VABB'A' gúla oldallapjait pirosra festik.Hány doboz festékre van szükség,ha egy dobozzal 7,5 négyzetméter-t lehet lefesteni?



2016. febr. 22. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

a)

Mivel tudjuk, hogy az A és A' távolsága 10cm, ezért a C és C' távolság is ennyi lesz. V pont a CC' szakasz közepén található. C és B távolsága szintén 10cm, mivel szabályos a hasáb és mivel A és B távolsága is ennyi volt. Itt már el tudunk képzeli egy újabb háromszöget, aminek a csúcsai: V, C, B -> VB^2= VC^2+CB^2 -> VB= √125=11,18 cm

2016. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előzőben elírtam, a 10cm az 10m és a 11,18cm az 11,18m.

b)

A VB és az AB szakasz már adott, már csak az AV-t kell kiszámolni, az előzőhöz hasonlóan. Ez egyébként megegyezik a VB szakasz hosszával, azaz 11,18 m.

Ezekből az adatokból belátható, hogy a VAB háromszög egy egyenlő szárú háromszög, aminek mind a 3 oldala adott, így már mennie kell a területszámításnak (nekem 50 m^2 jött ki).


c) Mivel itt a V pont is tagja az alakzatnak, ezért én arra gondolok, hogy 1,5 oldalt kell befesteni, egyszer az ABB'A'-t, valamint az AVA'-t, ami csak egy fél oldallap.

Ha ez az elmélet így helyes, akkor a felülete 1,5*10*10 (mivel a gúla oldala egy kocka, valamint az AVA' háromszög területe pont a fele a teljes oldallapénak), vagyis 150m^2, tehát 20 doboz festékre van szükség.

(Ebben a c) pontban nem vagyok teljesen biztos, javítsa ki valaki, ha hibát vél benne felfedezni.)

2016. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Kiderül holnap,hogy helyes-e!

Ha nem is az,akkor is nagyon szépen köszönöm!

2016. febr. 22. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!