Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Letudnátok nekem írni a Toldi...

Letudnátok nekem írni a Toldi 4. énekének a lényegét egy 10 mondatos fogalmazásban?

Figyelt kérdés
A fogalmazásokat előre is köszönöm.

2016. márc. 3. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az neked is menni fog.


[link]


Tessék, olvasd el, nem hosszú.

2016. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi

mar megvan a valasz ime:

Miklós három napig bujdosik, nehezen talál élelmet magának. Három nap múlva talál rá hű cselédje, Bence, ennivalót és bort hoz neki. Megpróbálja rávenni Miklóst, hogy térjen haza, mikor bátyja visszamegy Budára, Miklós azonban hajthatatlan. Egyedül anyja iránti szeretete tartaná vissza, ám csak egy üzenetet küld neki: hallani fog még róla, és büszke lesz rá.

2016. márc. 3. 14:59
 3/10 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de a tanárod helyében kb 2 másodperc után rájönnék, hogy te ezt csak kimásoltad valahonnan... szóval ha jegyre megy, akkor én a helyedben tényleg elolvasnám és a saját szavaimmal fogalmaznám meg.
2016. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Kezdheted így:

Szörnyű tette után, hogy a malomkővel bátyja egy katonájának életét kioltotta, Toldi Miklósnak menekülnie kellett a szülői házból.

Ismerte Nagyfalu határának minden zegét-zugát, nem volt nehéz elrejtőznie, hogy üldözői ne leljenek a nyomára.

A nádas kínálkozott a legjobb búvóhelynek.

Miklós nagyon szerencsétlennek, nyomorultnak érezte magát, azon bánkódott legjobban, milyen nagy bajba keverte saját magát és édesanyját is.

Csak arra tudott gondolni, mennyi szomorúságot, fájdalmat okozott neki azzal,hogy tudta, étlen-szomjan kóborol a vadonban.

Nincs ahol megpihenhetne, ahol nyugodtan álomra hajthatná a fejét.

De nem is jött álom a szemére hajnalig , utána pedig a kínzó éhség gyötörte.

Három napja bolyongott már erdőn-mezőn, valamit ennie kellett.

Csak a vadmadár fészkek kifosztásával tudta éhségét csillapítani egy időre.

A nádasban rejtőzött éppen, amikor furcsa neszre lett figyelmes.

Először azt hitte, farkasok közelednek, de az öreg Bence, édesanyja hű szolgája bukkant elő a nádszálak sűrűjéből.

Mindketten nagyon megörültek egymásnak.

Az idős cselédnek még a könnyei is kicsordultak az örömtől, hogy három napi keresés után végre rátalált gazdájára.

Azonnal a tarisznya tartalmával kínálta Miklóst.

Édesanyja cipót, finom sültet, és egy kulacs jó bort küldött fiának, hogy éhen ne vesszen a vadonban.

Toldi jóízűen falatozott, a vörösbort pedig együtt itták meg Bencével.

Az öreg szolga felelevenítette a múltat, Miklós édesapjáról, édesanyjáról, a régi időkről mesét a fiúnak.

Toldi azonban leintette.

Nincs itt az ideje a szép emlékek felidézésének, mikor ő ilyen nagy bajban van, s nem tudja, mitévő legyen, hogy jóvátegye bűnét.

Miklós arra kérte a hű szolgát, mondja meg édesanyjának, ne bánkódjon miatta, egy ideig talán nem hall hírt felőle.

Nyakába veszi a nagyvilágot, elhagyja szülőföldje környékét.

De megígéri, ha ismét hallat magáról, a becsületén esett csorbát már kiköszörülte.


A lényeget leírtam, azért inkább a saját szavaiddal fogalmazd meg, rövidítsd le egy kicsit !

2016. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

"Letudnátok"

Le tudnátok?

Tanulj meg magyarul is! Különben a nyelvtan jegyeddel is problémák lesznek.

Amit itt kaptál, azt se másold be szó szerint, mert a tanár megtalálhatja! Akkor pedig az is karó!

2016. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye átfogom azért írni csak kell egy vázlat
2016. márc. 3. 21:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Át fogom...
2016. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2016. márc. 5. 14:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez az internet nem az iskola antiszociális magányos okostojások
2016. dec. 25. 14:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Így igaz.

Épp ezért itt érdemes meghallatni, ha jó szándékkal szólnak hozzád.

2016. dec. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!