Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene nekem valaki, matek...

Segítene nekem valaki, matek dolgozatomban?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy mikor ezt a témát vettük én elég sokat hiányoztam és nemigen kapizsgálom eztet.

Trigonometria témakör, és kaptunk egy dolgozat lapot, és ehhez haonló lesz élesben is, persze csak más számokkal, segítene nekem valaki eligazodni ezeken? mert nemnagyon értem.


1. Egy háromszög két oldala 16cm és 22cm, a két oldal 112° os szöget zár be egymással. Milyen hosszú megadott szög szögfelezőjének a háromszögébe eső szaklasza?


2. Adja meg azoknak a 0° és 360° közötti alfa szögeknek a nagyságát, amelyekre igaz az alábbi egyenlőség!

sin2alfa=1/2


3. Oldja meg az egyenletet a valós számok halmazán!

sin(x - Pí/6)=cosX xER


4.Oldja meg az egyenletet a valós számok halmazán!

2cos2X+3=5cosX


5. Oldja meg a következő egyenlőtlenséget a valós számok halmazán

sinx >= gyök3/2


Légyszi segítsetek benne, mert nemvágom igy az egészet nagyon, ha leirnátok a megoldást nagyon megköszönném!!


Köszönöm szépen!


2016. márc. 6. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem mondhatom meg a megoldást tiltja a szabályzat!
2016. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!