Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyesek ezek a német mondatok...

Helyesek ezek a német mondatok ebben a formában?

Figyelt kérdés

1. Ich möchte über mein Lieblingsgegenstand sprechen.

2. Mein Lieblingsgegenstand ist mein neues Handy.

3. Die Name von das Handy ist Nokia Lumia 1520. Dast is ein Windows Phone.

4. Ich habe es von meiner Mutter als Geburtstagsgeschenk für meninen achtzehnten Geburtstag am Semtember in 2015 bekommen. - Anyumtól kaptam elő szülinapi ajándékként a 18. születésnapomra 2015 szeptemberében.

5. Mein Geburtstag ist am October, aber mein altes Handy hat nicht funktionert. - A születésnapom októberben volt, de a régi telefonom tönkre ment.

6. Die Farbe von es ist scwarz und ich habe auf einen Telefonkasten gesitzt, weil er es shützt. - A színe a telefonnak fekete és raktam rá egy telefontokot, mert megvédi azt.



2016. márc. 6. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ich möchte über mein Lieblings-Gerät /reden/schreiben.

Es ist mein neues Handy, ein Nokia Lumia 1520. Das Operation System des Handys ist Windows.

Ich habe es im September 2015 als Geburtstagsgeschenk von meiner Mutter bekommen.

Mein Geburtstag ist im October, aber mein altes Handy /hat schon nicht functioniert/ist kaputt gegangen.

Es ist schwarz und ich habe eine Hülle gekauft, weil sie es schützen kann.


Szerintem így jobb.

2016. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen a segítséget! :)

ha még ezeket beleírom, akkor még jobb, nem?

7. Warum es ist mein Lieblingsgegenstand?

8. Das ist immer bei mir und sehr wichtig für mich.

9. Auf der anderen Seite, es ist schneller und besser als mein älteres Handy war und natürlich erinnert es immer an meine Mutter.

10. Und nicht zuletzt kann ich mit ihm meie Freunde erreichen.

2016. márc. 6. 14:21
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom,hogy ezt így használják-e,hogy Lieblingsgegenstand, ezért írtam, hogy Lieblings-Gerät. Szerintem cseréld le! De nem vagyok full perfekt.


7. Warum es ist mein Lieblingsgegenstand?

8. Das ist immer bei mir und IST sehr wichtig für mich.

9. AUSSERHALB IST ES schneller und besser als mein älteres Handy war und natürlich erinnert es MICH immer an meine Mutter.

10. Und nicht zuletzt kann ich DAMIT menie Freunde erreichen.

2016. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rick Mave ***** válasza:
100%

1) A „Lieblingsgegenstand” az teljesen jó szóválasztás, az iskolában itt Németországban gyakran iratnak fogalmazást azzal a címmel, hogy „Mein Lieblingsgegenstand”.


2) „Operation System” az valójában angolul van csak német nagybetűs helyesírással, tehát klasszikus „Denglisch”. Helyesen >> Betriebssystem. A mondatot magát én úgy írnám, hogy „Es hat Windows als Betriebssystem.” (Még inkább „Windows Phone”, a Microsoft ugyanis így nevezte el)


7) „Warum es ist …?” semmiképpen sem jó szórend. Ha elöl kérdőszó áll, a végén meg kérdőjel, akkor az egyedüli helyes szórend: „Warum ist es mein Lieblingsgegenstand?” Természetesen témapontnak lehet pl. úgy is írni, hogy „Warum es mein Lieblingsgegenstand ist…” (Ez utóbbit lehet kérdőjellel is írni, főleg élő beszédben gyakori így megismételni egy éppen elhangzott kérdést).


9) Nem „außerhalb” (ami azt jelenti, hogy "kívül valamin", mármint térben vagy időben valamin kívül, pl. a városon kívül, a nyitvatartási időn kívül), hanem „außerdem” (= ezenkívül).

2016. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kérdésnél a szórendet nem is néztem,kapásból helyesen olvastam. :-) Én Ausztriából írok, itt nem használják telefonra azt,hogy Lieblingsgegenstand, párom osztrák,ő is megerősített most ebben. Az ausserhalbot én rontottam,bocsi. :-)
2016. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Rick Mave ***** válasza:

Épp most találtam a neten:


Wortbedeutung/Definition:


österreichisch: Lieblingsfach in der Schule


Így aláírom, hogy "osztrákul" tényleg furcsán hangozhat, hogy egy mobiltelefon az "Lieblingsgegenstand".


Viszont én is felületesen olvastam a beírásokat, mert a te verziódban szerepel egy tipikus "magyaros német" hiba: "es hat schon nicht funktioniert".


Nos, a "schon nicht" az a magyar "már nem" tükörfordítása, de ez nem megy így németül. Helyesen >> "es hat nicht mehr funktioniert."


Tudom, magyar fejjel nehéz megszokni, hogy "wir sind schon da" (= már ott vagyunk), viszont "wir sind nicht mehr da" (= már nem vagyunk ott).


És hogy tovább bonyolítsuk a dolgot, abban az értelemben persze mégis van "schon nicht", hogy "wenn schon nicht, dann" (= ha már nem, akkor), pl.: "Wenn ich schon nicht dabei sein kann, dann würde ich gern wenigstens Paar Fotos von euch bekommen."

2016. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És mindezek után csupán annyit fűznék hozzá, hogy a 3. mondatban Der Name, az 5.-ben pedig Oktober.


Szerintem simán jó az 1. mondatba a sprechen. sprechen über+Akk, sprechen von+Dat=beszélni vmiről.

2016. márc. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Lieblingsfach az pedig tantárgy. Elektronikus eszközökre itt a Gerät a használatos.
2016. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Die Marke des Handys -
2017. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!