Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektromosságtan, kapcsolásos...

Elektromosságtan, kapcsolásos feladat megoldása?

Figyelt kérdés
Egy ismeretlen elektromotoros erejű és belső ellenállású áramforrást két, egyenként 20 Ohm-os ellenállással terhelek. Ha a két ellenállást sorba kapcsolva kötöm az áramforráshoz, akkor azon 0,12 A áram folyik. Ha az ellenállásokat párhuzamosan kapcsolom, akkor az áramforrás által leadott teljesítmény 1,8 W. Mekkora az áramforrás belső ellenállása? Mekkora az áramforrás elektromotoros ereje?

2016. márc. 6. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Újabban rászoktam arra, hogy nem megoldom, inkább segítek. Az Ohm-törvény sem megy? Vagy a leírtak kapcsolásként elgondolása?
2016. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sorosnál: I=U/(R+R+Rb), Párhuzamosnál P=U^2/[(R*R/R+R)+Rb] mindkettőt kifejeztem U-ra és úgy gondoltam hogy a két U megegyezik egymással, ebből másodfokú egyenlettel Rb-re 10 és 35 jött ki. Elektromotoros erőnél visszahelyettesítettem az első képletbe, 6V és 9V lett. Viszont fogalmam sincs, hogy így kellett-e.
2016. márc. 6. 17:12
 3/4 Minekvan ***** válasza:
Azt nem tudom eldönteni hogy áram, vagy feszültség forrásról vannak a fogyasztók táplálva. A 9V a kisebb terhelés feszültsége és a 6V a nagyobb terhelés eredménye-e? Ha lineáris U-I váltózást veszünk figyelembe, akkor Rb=(U2-U1)/(I2-I1), de nem vagyok ebben biztos.
2016. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindkét megoldás kielégíti mindkét egyenletet...
2016. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!