Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen szerepe van az informat...

Milyen szerepe van az informatikának a sportban?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
elég nagy, sportonként eltérő :)
2016. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és valami példát is tudnátok írni?
2016. márc. 7. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:

mi írjuk meg a házidat? :)

Google a barátod :)


pár tipp...


amerikai sportoknál videóbíró

focinál gólbíró, teljesítményelemző videórendszerek és fizikai állapotot mérő rendszerek

forma1-nél a diagnosztika például

stb...


ezeknek mind van köze az infóhoz

2016. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen légyszi, nagyon hülye vagyok belőle és nem szeretnék megbukni :)
2016. márc. 10. 07:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne reménykedj -.- nem véletlen írtam h google a barátod.


Kismillió cikk van, nehogy már legalább összeollózni ne tudd...

Ha nem megy ennyi tippel, akkor nem hülye vagy hanem brutálisan lusta...

2016. márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egy előadást kell csinálni, és 30 percesnek kell hogy legyen, nem vagyok lusta mert pl a matematikai meg az ilyen pénzügyi számításos feladatokat megcsinálom amik érdekelnek, ez egyszerűen nem köt le.
2016. márc. 10. 12:12
 7/9 anonim ***** válasza:

az lehet hogy nem köt le, de akkor is lusta vagy, mert nem veszed a fáradtságot hogy leülj és összeollózz egy előadásravalót... nem a matematikai meg pénzügyi számításoktól függ a lustaság.


ha csak rákeresel googleban az adott dolgokra, és minden cikkből kimásolod a lényeget kész is vagy...

2016. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na az jó, ha szereted a matekot, mert az is szorosan kapcsolódik a témához. Gondold meg, pl. milyen mérési módszerek ismertek egy-egy sportban.

Hogyan készülnek a statisztikák.

Pl. a forma1-ben a diagnosztika is igen fontos, főleg gépjárműveknél, és ugye ott még tized, század másodperceken is nagyon sok tud múlni, elég sok fizika is van a háttérben, és manapság ezek már gyakran szoftveres megtámogatással vannak kivitelezve.

Szóval ha érdekel ez a része, nyugodtan elmehetsz ebbe az irányba is.

A tanárt úgyis az fogja érdekelni, hogy kellő részletességgel utánanéztél -e a dolgoknak, és mit értettél meg belőle.

Nem kell meghátrálni, elég széles témakörről beszélünk, szinte egészen biztos, h. találsz benne olyant, ami téged érdekel. Nahát abba az irányba kell elmenni!

2016. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, például egy közelmúlbeli cikk a következőt írja:


[link]


"Már sport sincs informatika nélkül

Bodacz Péter, 2015. július 27., hétfő 06:48

Az informatikai eszközök, a felhőalapú megoldások és az adatkezelés robbanásszerű fejlődése nemcsak a vállalati, közigazgatási vagy egészségügyi területeken, hanem a különböző sportágakban is korábban elképzelhetetlen lendületet hozott. A sportanalitikai rendszerek amellett hogy a különböző sportágak csapatainak felkészülését segítik, a közvetítéseket is élvezetesebbé teszik.


Ma már elképzelhetetlen egy-egy sportesemény minden részletre kiterjedő statisztikák és számadatok sokasága nélkül: a szurkolók gyakorlatilag valós időben, tehát az élő közvetítés során, vagy épp a helyszínen tudhatják meg, milyen sebességgel repült a teniszlabda szerváláskor, miként változott az élbolyban haladó versenyautók közötti távolság egy kör megtétele után, vagy hogy milyen hatékonysággal védett kedvenc kézilabdacsapatunk kapusa.


A fejlett informatika és az azonnali adatelemzés ugyanakkor nem csak a közönségélményt fokozzák, ennél lényegesen komolyabb változást hoztak az elmúlt években a csapatok felkészülésében és különösen a technikai sportok – az autóversenyzés, a vitorlásbajnokságok vagy épp a műrepülés – versenyeiben. Mindehhez óriási és rendkívül gyors adatkezelési és adatelemzési rendszerek szükségesek az adott sportágra optimalizálva, így nem meglepő, hogy a sportanalitika napjainkra az informatikában is önálló iparággá nőtte ki magát. A területen ténykedő, komplex megoldásokat kínáló cégek között komoly a küzdelem, hiszen óriási presztízst és milliárdos megrendelést hoz egy-egy világverseny, kontinensviadal – például a 2017-es budapesti vizes világbajnokság vagy a hazánkban is célul kitűzött olimpia – informatikai hátterének biztosítása.


Az elsősorban vállalati adatkezelési rendszereiről ismert – és e téren világelsőnek számító – SAP AG a kéttestűvitorláshajó-világbajnokság, az Extreme Sailing Series múlt heti hamburgi futamának alkalmával engedett betekintést sportanalitikai rendszerébe. A Magyarországon is fejlesztőbázissal rendelkező, számos magán- és állami megrendelést ellátó német óriáscég amellett hogy vitorláscsapatot szponzorál, a sportággal kapcsolatos informatikai feladatokat is ellátja, de ez a társaság gondoskodik az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság, az NBA, a McLaren Formula–1-csapata vagy a német válogatott adatelemzéseiről is.


Mint azt Milan Cernytől, az SAP üzletiintelligencia-szaktanácsadójától megtudtuk, a Hana névre keresztelt rendszer nem más, mint egy óriási, több millió adatot valós időben analizálni képes felhőalapú alkalmazás. Az adatbázist a ma már igen elterjedt műholdas helymeghatározó rendszer, a GPS látja el a hajók helyzetére, sebességére vonatkozó információkkal, valamint rendelkezésre állnak a sportág szempontjából olyan nélkülözhetetlen meteorológiai adatok, mint a szél sebessége és iránya vagy a hőmérséklet. A szükséges, valós idejű információk a kézre rögzíthető kütyük segítségével azonnal elérhetők a versenyző csapatok számára, a kapitányok az adatok alapján hozhatják meg taktikai döntéseiket. Az adatbázis kezelésében és áttekinthetőségében különféle grafikai megoldások segítenek, amelyek a sportág kedvelőinek örömére igen látványossá teszik a közvetítéseket is.


Cerny lapunk kérdésére szólt arról is, hogy a technológia az olyan sportágakban is egyre elterjedtebb, mint a futball: videoalkalmazások és egyéb mutatószámok elemzésével ma már személyre szabott edzésterveket dolgozhatnak ki, így még inkább növelhetik az egyéni és csapatszintű hatékonyságot. Ilyen megoldásokat például már a német válogatottnál is alkalmaznak. Szintén nagy fejlődés látható az eredmények megállapítását és a bírói döntéseket segítő eszközök területén is, amelyek alkalmazása ugyanakkor – emelte ki a szakember – az adott sportág versenyeinek rendezőin múlik.


– Az informatika ma már nélkülözhetetlen a vitorlás sportágban, persze a lényeg mégiscsak az, hogy van-e szél, vagy nincs – fejtette ki lapunknak az SAP által szponzorált dán vitorláscsapat kapitánya. Rasmus Kostner szavai szerint egy, a katamaránversenyhez hasonló technikai sportág ma már sokkal gyorsabb és látványosabb, mint évekkel ezelőtt; a felkészülés és a verseny során meghozandó döntéseket a rendelkezésre álló, igen nagy mennyiségű adat alapján hozzák meg. – A megméretés tehát már arról is szól – mutatott rá –, hogy a vetélytársak számára is rendelkezésre álló adatok alapján ki hoz jobb döntést.

"

2016. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!