Hogyan kell megoldani ezeket a matek feladatokat? (koordináta - geometria)


1, Döntsd el, hogy a P pont illeszkedik e az E egyenesre?

e: 2x - 7y = 8

P(11,2)


2, Az adott E egyenesre illeszkedik egy Q pont. Határozd meg a hiányzó koordinátákat!

E: 3x + 5y = 31

Q: (2,y)



2016. márc. 8. 16:13
 1/3 anonim válasza:
Ábrázold
2016. márc. 8. 16:37
 2/3 anonim válasza:

helyetesítsd be

2*11-7*2=8 szóval P eleme e-nek

2016. márc. 8. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:

2;

3*2+5y=31

6+5y=31

5y=25

y=5

2016. márc. 8. 19:51