Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adott egy körcikk, hogy tudom...

Adott egy körcikk, hogy tudom kiszámolni a kör sugarát?

Figyelt kérdés

Az adatok és az ábra:

[link]


2016. márc. 14. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A kör középpontjából húzol egy merőleges az X-re, ami így épp elfelezi a háromszöget (mivel ez egy egyenlő szárú háromszög), és lesz két darab derékszögű háromszöget, amelynek ismered az egyik befogóját(x/2), ezzel a befogóval szemközti szöget (béta/2), kérdés az átfogó (r), ezt pedig egyszerű szinusszal ki tudsz számolni:

sin(béta/2) = (x/2)/r ,vagyis:

r = (x/2)/sin(béta/2)

De ugyanúgy kiszámolhatod minden további nélkül, ha felírod a koszinusz-tételt az ábrádon lévő háromszögre, abban is csak a sugár az ismeretlen.

2016. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A feladat túlhatározott, így nincs megoldása.


A megadott három adat közöl bármelyik kettő szükséges és elégséges az egyértelmű megoldáshoz, a három együtt nem létező idomot ír le.


Pontosítani kellene a feladatot.

2016. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem egyenllőszárú háromszög, csak így tudtam lerajzolni paintban. A feladat az volt, hogy műszaki rajzról felejtett a mérnökúr egy adatot, és valahogy ki kellett számolnom milyen körívre gondolt...

2016. márc. 15. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit lerajzoltál paintben, a háromszög mindkét szára a kör sugarával megegyezik, ergó a háromszög egyenlő szárú.
2016. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!