Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az anód vagy a katód a pozitív...

Az anód vagy a katód a pozitív? Hogyan lehet ezt könnyen megjegyezni? Mindig tévesztem.

Figyelt kérdés

2016. márc. 15. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Anód a pozitív, katód a negatív. Én úgy jegyeztem meg, hogy az "anód" szó egyik betűje se szerepet a "pozitív" szóban, a "katód" esetében az 'a' és a 't' is megegyezik.
2016. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem úgy egyszerűbb megjegyezni, hogy a Katódnak pozitívnak kellene lennie, de ez a nőszemély nem akar az lenni! :-)
2016. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Hát attól függ... (csak hogy még jobban "belezavarjalak":S)

Az anódon oxidáció történik, a katódon redukció.

Galvánelemben ezért a katód a pozitív, az anód a negatív, elektrolízisnél (mivel ott fordított a rendszerben az elektronok mozgása), fordítva, tehát a katód a negatív, az anód a pozitív.

Először úgy próbáltam megjegyezni, hogy az A és az O betű (anód és oxidáció) előrébb vannak a párjaikkal összehasonlítva az abc-ben, mint a K és a R betű (katód és redukció)

Aztán úgy jegyeztem meg (ezt is, meg az egész elektrokémiát is, hogy nagyon alaposan megtanultam a Daniell-elem példáján mindkét irányú folyamatot, és később, ha kellett, annak mintájára (néha a papírra a feladat mellé annak az ábráját is felskiccelve) döntöttem el, hogy melyik melyik, és melyik elektródon milyen folyamat meg végbe, hol van kiválás, hol oldódás, illetve hogy milyen irányú az elektronáramlás.

2016. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Jó kérdés, csak nincs rá egyértelmű válasz. A galvánelemekben az anód a negatív, a katód a pozitív töltésű elektród. Az elektrolizáló cellákban az anód töltése pozitív, a katódé negatív.

Mindkettőben az anódon oxidáció történik, a katódon pedig redukció. Könnyű megjegyezni: az anód és az oxidáció szó is magánhangzóval kezdődik, a katód és a redukció pedig mássalhangzóval. Az anódban a második betű n, ami utal a negatív töltésre a galvánelemeknél. :)

2016. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!