Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Antigoné meghal vagy megölik?

Antigoné meghal vagy megölik?

Figyelt kérdés
Szophoklész Antigoné című drámájában, Antigoné valamilyen kő barlangban hal meg úgy emlékszem. (Idén érettségizem és 9.ben olvastam) Szóval a kérdésem, hogy meghal vagy megölik, és mik a halálának a körülményei valaki leírná ? Előre is köszönöm.
2010. ápr. 3. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meghal, bezárják egy kőbarlangba ahol felakasztja magát.
2010. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkos lesz, tehát meghal.
2010. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kreon befalaztatja, és öngyilkos lesz. Mire Kreon - Haimon kérésére - kiszabadítaná, már késő. Ekkor kezdődnek az öngyilkossági hullámok: Antigoné holta láttán Haimon lesz öngyilkos, Haimon miatt anyja, Euridiké öli meg magát, Kreon pedig idegösszeomlást (vagy mit) kap.
2010. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Öngyi lesz
2010. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Bezárlak egy verembe azzal, hogy nem kapsz se enni, se inni, soha nem engedlek ki. Van kötél és gerenda, te felkötöd magad.

Másnap megyek, hogy kiengedjelek, mert csak vicceltem.

Szerinted megöltelek téged? A kiengedés szándéka már a bezáráskor megvolt bennem, de nem mondtam el.

2010. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!