Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szabályos 72 szög egy csúcsból...

Szabályos 72 szög egy csúcsból induló szomszédos átlói mekkora szöget zárnak be?

Figyelt kérdés

2016. márc. 20. 01:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy próbáltad megoldani? Megnézted pl. 5-re, 6-ra, megpróbáltál általánosítani amit ott láttál?
2016. márc. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mind a 34 érték kell? Annyit nem számolok!
2016. márc. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
175 fok. Ez úgy jött ki, hogy a 72 szabályos sokszögbe, 72 db hasonló háromszög illseszthető bele. Ahol a háromszögek találkoznak a sokszöged középpontjában, ott a 360 fokot 72 egyenlő részre osztják. Tehát 360/72 = 5 fok. Tehát egy háromszöged belső szögeinek összegéből (ami mindig 180fok) lejön az 5 fok. Tehát 175 fok. Ezt oszthatod kettővel, ennyi lesz a háromszög egy sokszöged belső oldalának felére illeszkedő szögértéke. Tehát meg kell szorozni kettővel. Így kapod ismét a 175 fokot.
2016. márc. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Baluba ***** válasza:

A helyes válasz 2,5 fok.

Mivel szabályos sokszögről van szó, létezik körülírt köre. Most válasszunk ki két szomszédos csúcsot! Vegyük észre, hogy a keresett szög éppen az adott körben ehhez a húrhoz tartozó kerületi szög. A kerületi és középponti szögek tétele szerint minden, azonos hosszú húrhoz azonos nagyságú kerületi, illetve középponti szög tartozik, és a középponti duplája a kerületinek. Ugye a 72 oldalhoz tartozó középponti szögek összege a teljes kör, azaz 360 fok. Mivel mindegyikhez egyenlő nagyságú tartozik, ezért mind 360 fok/72=5 fokos. Így a kerületi ennek a fele, 2,5 fok.

2016. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már teljesen világos!
2016. márc. 20. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Most miért mondtad meg neki :( megpróbáltam volna rávezetni. Első voltam.
2016. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Basszus, sorry, az oldalak által bezárt szöget számoltam ki neked. Remélem nem vezettelek félre.
2016. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, semmi gond :D Volt egy elképzelésem, csak nem voltam benne biztos. Nagyon köszönöm a válaszokat
2016. márc. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!