Matek házi (3szög, koordinátageom. )?


Egy derékszögű háromszög egyik befogólyának végpontjai (4;4) és (-3;2). Az átfogó egyenesének meredeksége 25/8. Számítsa ki a háromszög területét és szögeit!


Próbálkoztam, de a meredekséges dolgot még nem tanultuk, viszont ha nincs házim karó...


2016. márc. 20. 19:32
 1/1 Arp Du ***** válasza:

B=(-3;2) pontból indulva

meredekség: 25/8=12,5/4: y mentén 12,5-t lépsz felfelé, 4-t x mentén jobbra


A=(4;4) pontból indulva 3,5-t fel, 1-t balra (mert derékszög,és A és B közt 1-t fel, 3,5-t jobbra)

a két egyenes metszéspontja C=(1;14,5)


AB hossza: /AB/

(4-(-3)^2 +(4-2)^2 = /AB/^2


AC hossza:

(4-1)^2 +(14,5-4)^2 =/AC/^2


T=/AC/*/AB/ :2

BC Pitagorasz tétellel

2016. márc. 21. 07:21