Fizika: Egy ures uvegkanna sulya G=4,9 N. Mekkora terfogatu uvegbol keszult? Ha felig feltoltjuk vizzel, a teljes sulya Gt =9,8 N lesz. Mekkora a kanna urtartalma?


Amugy, a ,,t'' kisse a ,,G'' alatt van..

Nagyon surgos lenne, h segitsetek.!!


2016. márc. 22. 20:05
 1/3 Minekvan ***** válasza:
g=10, mk=0,49kg, mk+mv=0,98kg, mv=0,98-0,49=0,49kg, L=2*0,49= 0,98l
2016. márc. 22. 21:32
 2/3 A kérdező kommentje:
teljes valaszt pls
2016. márc. 23. 06:02
 3/3 Minekvan ***** válasza:

Az üveg edény térfogata V=m/ró, a kanna tömege m=0,49kg és a ró az üveg sűrűsége, táblázati érték, ez váltózó, attól függ miből van az üveg anyaga, választjuk a ró=2,8kg/dm^3, behelyettesítve az ismert adatokat V=0,49/2,8=0,175

tehát az üveg térfogata 0,175 köbdeciméter.

2016. márc. 23. 11:38