Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani? Egy...

Hogyan kell megoldani? Egy hegy magasságának a meghatározásához vízszintes terepen A, B, C pontokat úgy vesszük fel, hogy AB=BC=100 m. E pontokból a csúcs 30,45,60 fokos emelkedési szögben látszik. Milyen magas a hegy?

Figyelt kérdés
A megoldásban odáig jutottam, hogy lesz 3 derékszögű háromszög közös h(a hegy magassága) befogóval, míg a többi befogó:x, x+100, x+200. Tg60=h/x , Tg45=h/100+x , Tg30=h/200+x. Ebből kifejezve h-t, kapok három egyenletet. A továbbiakhoz szeretném a segítségeteket kérni.
2016. márc. 24. 08:51
 1/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
Ha jól értem, annyi van hátra, hogy az egyik egyenletből kifejezed a "h"-t vagy az "x"-et és ezt behelyettesíted egy másikba, ami onnantól egyismeretlenes egyenlet lesz.
2016. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Így próbáltam én is, de sajnos ellenőrzéskor csak a kiválasztott két egyenletre adott jó megoldást, a 3-ra nem.
2016. márc. 24. 09:41
 3/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
Nem ott rontottad el, hogy feltételezted, hogy A, B, és C egy egyenesre esnek?
2016. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Remek észrevétel. Sajnos kihagytam a feladat leírásából, hogy a három pont egy egyesen van.
2016. márc. 24. 09:48
 5/9 Pelenkásfiú ***** válasza:

Viszont ha a hegy csúcsát is jelöljük a terepen (merőlegesen levetítve vagy nem tudom, hogy kell mondani), akkor a 4 pont már nem esik egy egyenesre.

Emiatt nem jó ez a három egyenlet. Ennek így nem lenne megoldása.

2016. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2016. márc. 24. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Ellenőrzésül:

H = 100√(3/2)

2016. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Esetleg ezt a feladatot papír formában valaki nem tudja megmutatni? 😅 vagy kicsit érthetőbben az elejétől.
2017. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogyan került elő ez a több mint egy éves feladat. :-)


Annak idején csak a megoldást írtam le, gondoltam valaki pótolja a levezetést.

Végül is nekem jutott, hogy ezt megtegyem. :-)


Lásd a következő ábrát:

[link]


Remélem, a rajz érthető, de néhány megjegyzésem még lenne.

- Az említett paralelogramma azonosság szerint: a paralelogramma átlóinak négyzetösszege egyenlő az oldalak négyzetösszegével.

- A műveletvégzés, rendezés lépéseit gondolom te is meg tudod csinálni, azért nem részleteztem.


Ha bármi nem világos, várom a kérdéseidet.


DeeDee

*******

2017. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!