Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tatabányaiak! Szükségem lenne...

Tatabányaiak! Szükségem lenne a véleményetekre?

Figyelt kérdés

Egy iskolai feladathoz nagy szükségünk lenne helybeliek véleményére, hogy mit gondoltok a városról, milyen pozitívumai, erősségei vannak, illetve mi az,a mi hátrányosan befolyásolja a várost, negatívan hat a gazdaságra, mezőgazdaságra, életszínvonalra stb.. Elsősorban a mezőgazdaság, illetve turisztika vonatkozásában, de bármi jöhet.

Fontos lenne számunkra minél több szemszögből körüljárni a témát :)


2016. márc. 24. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán egy normális címre többen írnának.
2016. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem több a negatívum, mint a pozitívum. Maga a város nem túl szép, a rengeteg panel elcsúfítja, és némelyik része eléggé le is van pukkanva már. Elég megnézni az utakat, a plázától ahogy haladsz Tata irányába, olyan az aszfalt, hogy a vesekövemet szétrázza az autóban. Egy megyeszékhelyen szerintem ez nem elfogadható. Ott a régi buszpályaudvar, lassan szétdől, senki sem foglalkozik vele, vagy épp a Hit Gyülekezete melletti régi épület. A város központjában van, és ott áll igénytelenül, csak a hajléktalanok használják. Akikből egyre több van, akárcsak a cigányokból. Az tény, hogy vannak újítgatások a városban, de szerintem ez édeskevés.

Turisztika Tatabányán? Az az ami nem létezik. Miért jönne ide akárki is, hisz látnivaló is alig van. A Turul és a kilátó oké, a túraútvonalak gyalog vagy bringával oké, de más?

Gazdasági rész... Tatabánya elég szeles vidék, elég elmenni Tata felé biciklivel, mindig fúj a szél. A szomszéd megye ezt ki is használja a rengeteg szélerőművel. A környékre is simán lehetne építeni párat, az Unió támogatná úgyis. A via ferrata útvonal kialakítása jó ötlet volt, de önmagában ez még kevés turista csalogatónak. Egy komplexebb ötlet kellene, mert a helyrajzi adottságok megvannak. Pl egy kalandpark nekem bejönne.

Az életszínvonal alacsony, a város nagy részét a gyári dolgozók adják, akik nem a magas fizetésükről híresek. Elég ha végignézünk az arcokon egy átlag hétköznap, mindenki olyan, mint egy zombi. Aki tehetősebb, az pedig már átköltözött valamelyik szomszédos faluba, és jól is tette. Szórakozási lehetőség kevés, van 2-3 hely, és kifújt, bár azokat is már csak a 18 alattiak és a kisebbség látogatja.

A mezőgazdasághoz nem értek. :)

2016. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. márc. 29. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!