Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki jellemezné a mű alapján...

Valaki jellemezné a mű alapján a Légy jó mindhalálig címet?

Figyelt kérdés
Valaki ezt letudná nekem írni kifejtve, mert kaptunk sok kérdést de ezt nem tudom megoldani, mert nincs ötletem, pedig elolvastam a művet. Értelmes válaszokat szeretnék.

2016. márc. 26. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia !

A regény címe egy bibliai idézet nem teljesen szó szerint, amely az Újszövetségben található: "Légy hű mindhalálig !"

Nyilas Misit indulásakor az édesanyja bocsátja el ezekkel a szavakkal.

Azt jelenti, hogy a nehézségek, a szenvedés, a bajok ellenére is ki kell tartani, meg kell őrizni a becsület, az erkölcsi tisztaság, az őszinteség, a mások megbecsülésének, az igazsághoz való hűségnek, az igazmondásnak a képességét magunkban.

Bármi történjék is, bármilyen próbatétel elé állít az élet, a sors, a körülmények, mindig hűnek kell maradni önmagunkhoz, meg kell őriznünk erkölcsi tartásunkat, emberségünket.

Az író Nyilas Misi sorsán keresztül mutatja be ezt a küzdelmet, amelyből a főhős tisztán, igazan, győztesen kerül ki.

Sokat szenved, meghurcolják, megvádolják, bűnösnek, hazugnak kiáltják ki, ő mégis erkölcsileg győztesen távozik Debrecenből.

Ártatlansága bebizonyosodik, de képes arra, hogy az őt ért megpróbáltatások ellenére is büszkén mondja ki, hogy nem akar debreceni diák lenni.

Egy másik iskolában "tiszta lappal" akar indulni, hogy bizonyíthasson, méltó a bizalomra, az elismerésre, "jó tudott maradni" az átélt viszontagságok ellenére is.

2016. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!