Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem a logaritmusos...

Nem értem a logaritmusos feladatokat, de idén érettségizem, hogyan tudnám megérteni?

Figyelt kérdés
Próbáltam már könyvből, netről, sőt magántanárral is, de egyszerűen nem értem. A teljesen alap dolgok még nagyjából mennek, de pl. egyenleteket már nem tudok megoldani.
2010. ápr. 4. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

gyakorolj be pár példán át próbáld megtanulni:S

bár nem jó módszer de ha nem tudom megjegyezni valahogy próbáld megjegyezi

2010. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

na én is értelmes vagyok...


szóval gyakorold be nagyon nagyon sokat és akkor majd megjegyzed. majd le fog esni hogy mi a lényege és menni fog még van idő...

én is érettségizek matekból idén

2010. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A logaritmus nem más mint egy hatvány összefüggés (pl 2 a 3-adikon az 8) csak máshogy leírva (2 alapú log 8 az 3), azért hogy a hatványkitevőt (a 3) kifejezhessük (leírhassuk úgy hogy az egyenlőségjel egyik oldalán csak ő álljon).


Ennyi az egész. Függvénytábla legyen nálad mindig mikor feladatot oldasz. A logaritmus azonosságokat kell használni belőle. Nem egy nagy valami. Egyenletmegoldáskor is csak az azonosságokat kell használni, vagy pedig a logaritmust átírni hatvány összefüggésre.

2010. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!