Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Bajban vagyok. Nagy szükségem...

Bajban vagyok. Nagy szükségem van minden segítségre. Kérlek tudnátok rám szakítani pár percet?

Figyelt kérdés

Szóval: A2-es méretben kéne Pennsylvaniaról angol nyelven minél ötletesebb plakátot csinálnom....tudjátok színes nyomtatott képekkel, szöveggel, érdekességekkel...eredetileg 3 fős csoportokra bontották az osztályt és 3 ember kapott egy Amerikai államot(mi ugye Pennsylvaniát) Igen csak az én társaim szépen kizárták magukat az egészből... :( az egyiküknek eltört a lába, a másik meg kijelentette hogy ő nem tud angolul, szóval max képeket keres(azzal aztán sokat érek)szóval "magamra maradtam" csak az a baj hogy ez mást nem nagyon érdekel, a határidő meg a nyakamon van (április 11) és semmi ötletem nincs...ahol eddig(használható) információkat találtam az a wikipédia, de ott se sokat és máshol meg még annyit se találtam...képek megvannak már(hozzáteszem, hogy még azokat is én gyűjtöttem mert abban sem segített a csoporttársam holott megígérte)érdekesség meg egyáltalán nincs...semmilyen érdekes sztori vagy valami...semmi.. :((

Most irtóra beparáztam mert még másból is kell tanulnom(bőven) és nem tudom minden időmet a plakátnak szentelni...segítségre meg ugye egyáltalán nem számíthatok...

Szóval aki tud légyszives segítsen érdekességeket, információt találni Pennsyvaniáról, meg plakát ötleteket is szívesen várok..és a segítségeket előre is nagyon-nagyon köszönöm...az is tökéletes ha magyar nyelvű oldalakat linkeltek be mert onnan már könnyebb átfordítanom angolra...

előre is köszönöm: egy kétségbeeset 15 éves lány...



2016. márc. 29. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Élménybeszámolós oldalakat nézegessél, pl:

[link]


Vagy sétálj be egy könyvtárba és vegyél ki egy amerika utikönyvet

Bocs tudom hogy ez màr tök maradi módszer, akkor menj be egy könyvesboltba és a nevezetességeket amire kulcsszóként rákereshetsz a guglin bármelyik USA utikönyböl 5 perc összeírni

A képek màr nehezebb ügy, a nevezetességek, pl a babamúzeum sajàt oldalàn talàn a sajtónak szánt fotók, ilyet szoktak a közintézmények publikálni és ingyenesek is

Mivel Pennsilv mezögazgász állam, én rátennék egy jó ocsmányul kinézö gazdasági grafikont is mondjuk a magyar tejtermelési válság kapcsán az ottani fejöstehén számról. Nem poénnak szánom, a tanár ettöl biztos dobna egy hátast megbegy jelest neked

2016. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Közben az is eszembejutott hogy a legegyszerübben egy ott élö magyartól kérhetnél segitséget, ezért beírtam a google-nak a "magyarok penns-ban" javaslom tedd meg és olvasgasd az érdekességeket


Ha a magyaronline fórumon nem segítenek mondjuk egy helyi jellegzetes süti recepttel, akkor a Magyar konzulátusnak vagy a magyarok világszövetségének dobj egy e-mailt amiben szeretnél segitséget kérni a penns-i heyi szervezettöl, mondjuk fotóügyben

Egy külön a kulturális infocserére szakosodott szervezet egy hat mondatos kedves e-mailre biztos szivesen küld neked egy "joe bácsit" aki évtizedek óta horgászik, fotóz a környéken a neje meg tuti tud egy bomba sütireceptet, és alig várja hogy idegenbe szakadt hazánk fiaként ezt megossza veletek, a jövö nemzedékkel

De lehet hogy neked jobban fekszik ha a facebookon valami kortárs középiskolást próbálsz keresni akinek a tantija még harcolt a Corvin-közben

Ha ez sem megy, akkor én egy pensilv idegenforgalmi irodának is megpróbálnék írni négy egyszerü udvarias mondatot, hogy milyen ötleteik vannak, vagy kinézel valami konkrét érdekességet és arról kérsz bövebb infot

Pedagógiai fórumon hallottam angol tanártól hogy nála tuti a jeles ha a diák megpróbál a mailt írni Britanniába, szal szerintem ezzel neked is érdemes lenne próbálkozni, az USA tele van magyar-rajongó lelkekkel :-)

2016. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!