Ezt hogyan tudom egyszerűen kiszámolni? Illetve azt hogy egy ilyen (x+y+z)^6 kifejezésben hány különböző tag szerepel?

2016. márc. 30. 16:29
 1/1 Fibonacci ***** válasza:
100%

xy³x² együtthatója „ismétléses permutáció”-val: 6!/(1!·3!·2!) = 60


(x+y+z)⁶ kifejtve, összevonás nélkül 3⁶= 729 tagú volna, de


az összevonás utáni különböző tagok száma „ismétléses kombináció”-val határozható meg,

3 elemből kell 6-ot kiválasztani:

C_ism(3,6) = C(3+6-1,6) = C(8,6) = C(8,2) = 28


Zsebszámológépen: nCr

(3+6-1)C6 = 8C6 = 28

2016. márc. 30. 23:32