Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Örkény István- Legmerészebb...

Örkény István- Legmerészebb álmaink is megvalósíthatók című verse miről szól pontosan?

Figyelt kérdés
Valaki segítene, hogy miről szól, és leírná ,,gyerek" nyelven? Próbálok rájönni, hogy mit közvetíthet, de nem tudom. És holnapra muszáj megcsinálnom. Kérlek segítsetek.

2016. ápr. 6. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez a mű, hát "enyhén" abszurd. Elolvastam 5-ször, és nekem nem mond sokat. De, találtam egy ilyen elemzést.


A Legmerészebb álmaink is megvalósulhatnak című egypercesének már a címe is ironikusnak tűnik a történetet elolvasva. Azt próbálja megideologizálni a főhős, hogy fél az álmai megvalósításától (valószínűleg nincsenek is). Mindemellett öntelt, gyávasága ellenére. Nem meri vállalni a kockázatot. (- A rendszer demagógiája, túlbiztosítás, teljesítmény visszafogás.)


Nekem valami olyasmi jött le, hogy Feri rettentően fél a sebességtől, nem biztos magában, a vezetési stílusában. Inkább beszerez 12 kutyát, de abból is a "selejtet", hogy még véletlenül se történjen semmi baj. Plusz behúzza a kéziféket is, mert hát soha nem lehet tudni. Szerintem Feri "legszebb" és "legmerészebb" álma a "szuperlassú" és biztonságos tempó.


Nagyjából ennyi... remélem, hogy nem elemeztem félre neked! :) Lehet, hogy ha Örkény élne, fogná szegény a fejét, hogy ő totál másképp gondolta ezt! :D

2016. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm :). Lehet, hogy ezt akarja közvetíteni :).

Még jöhetnek válaszok :) :)

Minél több ötlet annál jobb ;)

2016. ápr. 6. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!