Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít az arany emberben...

Valaki segít az arany emberben? Ezt nemtudom mert nem ertem hogy kire gondol. Én Timárra is gondoltam még Tódorra ja és Noemire és az apjára is? Valaki segítene mert holnapra kell? :- (

Figyelt kérdés

Ki érkezik a szigetre és hogyan néz ki?

Miért érkezett a szigetre?

Timár már találkozott vele mikor és milyen körülmények között?



2016. ápr. 7. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Trisztyán Tódor jön zsarolni Tímár M-t , úgy rémlik anyós jelölt birtokán összefutottak előtte . A3. kérdésből ki következtethető a személy kizárásos alapon . Magas sötétbarna szélhámos hízelgőképű alak , a regényre nem annyira emlékszek csupán a filmet láttam 2szer .
2016. ápr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 7. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van türelmed beleolvasni:

[link]

Ki érkezik a szigetre?

"...Én Krisztyán Tódor vagyok, lovag és kapitány, ennek a tisztelt asszonyságnak jövendőbeli veje. Az apáink testi-lelki jó barátok voltak; még éltükben eljegyeztek bennünket egymással: Noémit és engemet. Én minden évben meg szoktam látogatni az én kedveseimet a nyári mulató helyükön, hogy meglássam, mekkorát nőtt már a menyasszonyom. Nagyon örülök rajta, hogy önöket is itt találhatom. Uraságodhoz, akit úgy hiszem, hogy Timár úrnak hínak, már egyszer volt szerencsém. "

A fejezet elején ottan vagyon a leírása is...


Tímár már találkozott vele...


"Teréza közel lépett Timárhoz.

- Ismeri ön azt az embert?

- Egyszer találkoztam vele Galacon. A hajómra jött, s ott úgy viselte magát, hogy nem tudtam tisztába jönni felőle, hogy kém-e vagy csempész. Utoljára kilöktem a hajómból. Ebből áll az egész barátságunk."

2016. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ui.: a "zsarolni jött Tímár Mihályt" is jó -- arra nem vennék mérget, hogy nem ő jelentette-e fel eleve, hogy Ali Csorbadzsi a Borbálán utazik, de később még visszatér, le akarja lőni Tímárt, ő meg elküldi Brazíliába, úgymond lehetőséget ad neki a megjavulásra, aztán amikor onnan is visszajön, úgy rémlik, akkor megzsarolja Tímárt...
2016. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!